![Έφυγε ο φροντιστής του Παναθηναϊκού Πάρης Δερμάνης σε ηλικία 60 ετών](https://www.rosa.gr/wp-content/uploads/2024/06/GPiVNGiWYAAmimB.jpg)
Έφυγε ο φροντιστής του Παναθηναϊκού Πάρης Δερμάνης σε ηλικία 60 ετών
Βαρύ πένθος στην οικογένεια του Παναθηναϊκού μετά τον θάνατο του φροντιστή της ομάδας, Πάρη Δερμάνη, ο οποίος νοσηλευόταν από τις αρχές του Μαΐου
-
08.06.2024 Newsroom
Ο Πάρης Δερμάνης έφυγε από την ζωή σε ηλικία 60 ετών, βυθίζοντας στο πένθος την οικογένεια του Παναθηναϊκού, αλλά και το ελληνικό μπάσκετ.
Την είδηση έκανε γνωστή μέσω Instagram ο υπεύθυνος ασφαλείας του Παναθηναϊκού AKTOR, Μιχάλης Γεωργαντής.
«Μεγάλε φίλε κάποτε θα τα ξαναπούμε» έγραψε χαρακτηριστικά ο Μιχάλης Γεωργαντής, ανεβάζοντας μία κοινή τους φωτογραφία.
Η ανακοίνωση του Παναθηναϊκού
Η «πράσινη» ΚΑΕ με ανακοίνωσή της στο twitter εξέφρασε την οδύνη της για την απώλεια του Πάρη Δερμάνη, κάνοντας λόγο για έναν δικό της άνθρωπο και την ψυχή των αποδυτηρίων.
«Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR εκφράζει τη βαθιά οδύνη της για την απώλεια του Πάρη Δερμάνη, ο οποίος έφυγε από τη ζωή το πρωί του Σαββάτου (8/6) σε ηλικία 60 ετών. Η ψυχή των αποδυτηρίων μας έδωσε μια γενναία μάχη από την 1η Μαΐου, αλλά δεν τα κατάφερε. Η διοίκηση, οι αθλητές, οι προπονητές και όλοι οι εργαζόμενοι της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR είμαστε συντετριμμένοι καθώς χάσαμε έναν δικό μας άνθρωπο. Εκφράζουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους του. Δεν υπάρχουν λόγια…»
Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR εκφράζει τη βαθιά οδύνη της για την απώλεια του Πάρη Δερμάνη, ο οποίος έφυγε από τη ζωή το πρωί του Σαββάτου (8/6) σε ηλικία 60 ετών. Η ψυχή των αποδυτηρίων μας έδωσε μια γενναία μάχη από την 1η Μαΐου, αλλά δεν τα κατάφερε. Η διοίκηση, οι αθλητές, οι… pic.twitter.com/8XMSYVGYVN— Panathinaikos BC (@paobcgr) June 8, 2024
Μία αγαπητή φιγούρα στο παιχνίδι
Ο Πάρης Δερμάνης ήταν φροντιστής των «πράσινων» τα τελευταία 17 χρόνια.
Υπήρξε μία από τις πλέον αγαπητές φιγούρες στην πράσινη οικογένεια, ενώ στο παρελθόν είχε εργαστεί σε αντίστοιχη θέση και στην ΑΕΚ.
Νοσηλευόταν από την 1η Μαΐου, όταν υπέστη καρδιακό επεισόδιο πριν από το Game 4 των playoffs κόντρα στην Μακάμπι στο Βελιγράδι, ενώ είχε μεταφερθεί σε νοσοκομείο στην Αθήνα στις 16 Μαΐου.
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού ήταν ιδιαίτερα δεμένοι με τον Πάρη Δερμάνη, με τον Κέντρικ Ναν να του έχει αφιερώσει μάλιστα την νίκη επί της Μακάμπι στο Game 4.