![Εικόνες ντροπής: Οπαδός χτύπησε παίκτη του Παναθηναϊκού σε αμαξίδιο](https://www.rosa.gr/wp-content/uploads/2024/06/Screenshot-at-Jun-11-13-36-36.png)
Εικόνες ντροπής: Οπαδός χτύπησε παίκτη του Παναθηναϊκού σε αμαξίδιο
Ο αθλητής της ομάδας μπάσκετ με αμαξίδιο του Παναθηναϊκού, Χρήστος Μαρτσάκης, τόνισε πως ό,τι έγινε αποτελεί πλέον παρελθόν.
-
11.06.2024 Newsroom
Εικόνες ντροπής επικράτησαν στο κλειστό γυμναστήριο της Σαντορίνης, όπου ένας οπαδός επιτέθηκε και χτύπησε τον αθλητή της ομάδας μπάσκετ με αμαξίδιο του Παναθηναϊκού, Χρήστου Μαρτσάκη.
Για την επίθεση, ο αθλητής της ομάδας μπάσκετ με αμαξίδιο του Παναθηναϊκού, Χρήστος Μαρτσάκης, τόνισε πως ό,τι έγινε αποτελεί πλέον παρελθόν, καθώς αυτός και συμπαίκτης του έχουν δώσει τα χέρια και τις εξηγήσεις που χρειάζονται.
Η δήλωσή του
«Το περιστατικό είχε να κάνει με μία φάση που παίχτηκε εκείνη τη στιγμή και έχει να κάνει με τα νεύρα που υπήρχαν μετά από έναν μεγάλο τελικό που κρίθηκε στην παράταση με τσίτα τα νεύρα.
Δεν έχει να κάνει με κάτι… οπαδικό όλο αυτό και απορώ πώς έχει βγει προς τα έξω κάτι τέτοιο. Με τον άλλοτε συμπαίκτη μου στην Εθνική ομάδα δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις μεταξύ μας και δεν υπάρχει κάποια άλλη συνέχεια».
Το βίντεο από την επίθεση
Ο άλλος στην Σαντορίνη μπήκε στο γήπεδο κ χτύπησε αθλητή ΑμεΑ.
Μακάρι να τον βρουν αυτοί που πρέπει κ να τον ταΐζουν με καλαμάκι μετά. pic.twitter.com/4jjrmZsNXE
— Stergios Alexiou (@stergiosale) June 10, 2024
Η ανακοίνωση της ΕΛΑΣ
Την 08-06-2024 το απόγευμα συνελήφθησαν στη Θήρα, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Αστυνομίας Θήρας, τέσσερις ημεδαποί ηλικίας από 25 έως 51, οι οποίοι εκδήλωσαν βίαιη συμπεριφορά και προκάλεσαν αναστάτωση εντός αγωνιστικού χώρου. Επίσης στην κατοχή του 51χρονου βρέθηκε και κατασχέθηκε εργαλείο τύπου γαλλικού κλειδί.