Ένα βήμα πριν τα "αστέρια" του Champions League ο Ολυμπιακός
ΚΟΣΜΟΣ

SHARE THIS

Μεγάλο βήμα πρόκρισης για τον Ολυμπιακό, με τους Πειραιώτες χθες να επικρατούν της κυπριακής Ομόνοιας 2-0, στο πρώτο ματς για τα πλέι οφ του Champions League στο Καραϊσκάκης.
Το πέναλτι του Βαλμπουενά, το οποίο κέρδισε ο νεοεισελθών Ραντζέλοβιτς σε χέρι του Λέσιακς “ξεκλείδωσε” την αντίπαλη άμυνα στο 69’. Καθοριστική η είσοδος του Σέρβου, ενώ το γκολ του Ελ Αραμπί (90+1’), που επίσης ήρθε από τον πάγκο, έδωσε μεγάλο πλεονέκτημα στους «ερυθρόλευκους» ενόψει της ρεβάνς της Τρίτης στην Κύπρο.
Μαρτίνς: Δεν είμαστε 100% έτοιμοι. Θετική η νίκη, αλλά δεν κρίθηκε τίποτα ακόμα
Ο προπονητής του Ολυμπιακού Πέδρο Μαρτίνς έμεινε ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και τη βελτίωση που έδειξε ο Ολυμπιακός στο 2-0 επί της Ομόνοιας, ωστόσο υπογράμμισε ότι πρέπει η ομάδα να μείνει συγκεντρωμένη για τη ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας.

“Το γεγονός ότι κερδίσαμε είναι πολύ θετικό, αλλά τίποτα δεν έχει κριθεί. Είναι ένα σκορ που μας επιτρέπει να πάμε να διεκδικήσουμε την πρόκριση στη ρεβάνς”, σημείωσε ο Πορτογάλος τεχνικός, για να προσθέσει ότι ” βλέπουμε βελτιώσεις, αλλά η ομάδα δεν είναι 100% έτοιμη”.
“Στην επανάληψη είχαμε πολύ καλύτερο ρυθμό και περισσότερη επιθετικότητα. Θα έπρεπε να το δούμε από το πρώτο ημίχρονο, αλλά μας ικανοποιεί ότι δεν απειληθήκαμε από τον αντίπαλο”, ανέφερε ο Μαρτίνς.