Ήττα για τους Μπακς, σε "χαμηλές πτήσεις" ο Γιάννης
ΚΟΣΜΟΣ

SHARE THIS
Milwaukee Bucks – Miami Heat: 104-115

O Jimmy Butler ήταν θαυμάσιος στο Game 1 της ημιτελικής σειράς της Ανατολής ανάμεσα στους Milwaukee Bucks και τους Miami Heat.
Ο guard των Heat ολοκλήρωσε τον αγώνα με 40 πόντους, έχοντας 12/18 δίποντα, 2/2 τρίποντα και 12/13 βολές, ενώ ήταν εξαιρετικός στην τέταρτη περίοδο, καθώς σημείωσε τους 15 από τους τελευταίους 20 πόντους της ομάδας στα τελευταία 6 λεπτά του αγώνα! Είναι χαρακτηριστικό, μάλιστα, ότι στην τελευταία περίοδο o Butler ευστόχησε σε 6 σουτ, όσα ολόκληρη η ομάδα των Milwaukee Bucks.

Από την πλευρά των Bucks, o Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 6 λάθη, αλλά ήταν άστοχος από την γραμμή των βολών με 4/12 και γενικά δεν πήρε τις προσπάθειες που θα έπρεπε, καθώς επιχείρησε μόλις 12 σουτ (4/7 δίποντα, 2/5 τρίποντα). Ο Khris Middleton είχε 28 πόντους, ενώ ο Brook Lopez τελείωσε το ματς με 24 πόντους, ωστόσο και οι δύο «χάθηκαν» στο δεύτερο ημίχρονο.

Oklahoma City Thunder-Houston Rockets: 104-100

Στο άλλο ματς της χθεσινής μέρας, οι Oklahoma City Thunder είναι πολύ σκληροί για να πεθάνουν, καθώς επικράτησαν των Houston Rockets με 104-100 και ισοφάρισαν τη σειρά σε 3-3, οπότε η πρόκριση θα κριθεί στο Game 7 της Τετάρτης. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Thunder ήταν ο Chris Paul, ο οποίος σημείωσε τους 15 από τους 28 πόντους του στην τέταρτη περίοδο.

Πηγή: nbaholics.gr