![Αποχή στις Ευρωεκλογές: Το μήνυμα της Μαρίας Καρυστιανού προς ολ@](https://www.rosa.gr/wp-content/uploads/2024/02/Screenshot-at-Feb-15-11-46-47.png)
«Κατανοώ τη θέση της αποχής» είπε πρόεδρος του Συλλόγου Συγγενών Θυμάτων του εγκλήματος στα Τέμπη, ωστόσο παροτρύνει τους αναποφάσιστους να πάνε στις κάλπες.
Με ανάρτησή της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης η Μαρία Καρυστιανού, μητέρα της 19χρονης Μάρθης που έχασε βίαια τη ζωή της στο έγκλημα των Τεμπών και πρόεδρος του Συλλόγου «ΤΕΜΠΗ 28-2-2023», έθιξε το θέμα της αποχής των ψηφοφόρων, ενόψει των Ευρωεκλογών της 9ης Ιουνίου 2024.
Η ανάρτηση της Μαρίας Καρυστιανού
Σε ανάρτησή της στην σελίδα της στο Facebook, η Μαρία Καρυστιανού δηλώνει ότι κατανοεί τη θέση της αποχής ως πολιτική πράξη.
Ωστόσο, η κ. Καρυστιανού τονίζει ότι για τις αποφάσεις της ζωής μας είναι αναγκαία η συμμετοχή.
Με μία άδεια καρέκλα ως εικόνα στη δημοσίευσή της η πρόεδρος του Συλλόγου που αγωνίζεται για δικαιοσύνη για το έγκλημα στα Τέμπη έκανε ξεκάθαρη τη θέση της για την ανάγκη για συμμετοχή στις εκλογές.