![Μαρίνα Πατούλη: Κατεβαίνει ως υποψήφια δήμαρχος Λυκόβρυσης- Πεύκης](https://www.rosa.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMAGE-2022-11-23-203715.jpg)
Η Μαρίνα Πανούλη ανακοίνωσε της υποψηφιότητα της στις επόμενες αυτοδιοικητικές εκλογές ως δήμαρχος Λυκόβρυσης- Πεύκης. «Ναι. Θα είμαι υποψήφια δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης», έγραψε στο instagram.
Η κ. Πατούλη σημείωσε ότι ο επί οχτώ χρόνια δήμαρχος της περιοχής, Τάσος Μαυρίδης, έχει ανακοινώσει ότι δεν θα διεκδικήσει την επανεκλογή του. Σε σχετική ερώτηση δεν θέλησε να αποκαλύψει τα μέλη της ομάδας που θα την πλαισιώσει.
Στο παρελθόν η Μαρίνα Πατούλη έχει διατελέσει πρόεδρος του Νομικού Προσώπου Δημοσίου Δικαίου Περιβάλλον – Αθλητισμός – Πολιτισμός του δήμου Λυκόβρυσης-Πεύκης. Ερωτηθείσα για την επιλογή της στις αυτοδιοικητικές εκλογές του 2019 να είναι υποψήφια δημοτική σύμβουλος στον δήμο Αμαρουσίου, απάντησε ότι τότε ο δήμαρχος Λυβόβρυσης- Πεύκης διεκδικούσε την επανεκλογή του.
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Marina Patoulis (@marina_patoulis)
Με πληροφορίες από Lifo