![Μεσσήνη: 14χρονος επιτέθηκε με σουγιά σε συμμαθητή του στο προαύλιο του σχολείου](https://www.rosa.gr/wp-content/uploads/2023/11/χανια-βια.jpg)
EUROKINISSI
ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ
Μορφή επιδημίας έχει λάβει στην χώρα μας η βία ανηλίκων, με την λίστα των βίαιων περιστατικών διαρκώς να μεγαλώνει.
Σήμερα (1/12) σημειώθηκε ακόμα ένα σοβαρό περιστατικό βίας μεταξύ ανηλίκων σε σχολείο, αυτήν την φορά στην περιοχή της Μεσσήνης.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Όπως δημοσιεύει η ΕΡΤ, όλα συνέβησαν λίγο μετά τις 10 το πρωί όταν ένας 14χρονος μαθητής της γ’ γυμνασίου στο 1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης, διαπληκτίστηκε στο προαύλιο του σχολείου, για άγνωστη αιτία με συμμαθητή του και του επιτέθηκε με αναδιπλούμενο σουγιά τραυματίζοντας τον.
Το 14χρονο επίσης αγόρι, διακομίστηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Καλαμάτας όπου και νοσηλεύεται εκτός κινδύνου με ελαφρά τραύματα, ενώ η αστυνομία έχει προχωρήσει στην προσαγωγή του 14χρονου που έφερε τον σουγιά καθώς και των γονιών του.