![Στα πράσινα το δημαρχείο της Αθήνας μετά τη σπουδαία νίκη του Παναθηναϊκού](https://www.rosa.gr/wp-content/uploads/2024/05/collage-1.png)
SCREENSHOT/ INSTAGRAM - EUROKINISSI
COLLAGE
Στα πράσινα «ντύθηκε» το βράδυ της Κυριακής το δημαρχείο της Αθήνας, έπειτα από τη σπουδαία νίκη του Παναθηναϊκού που στέφθηκε Πρωταθλητής της Ευρώπης στο μπάσκετ.
Από γωνιά σε γωνιά της πόλης, φίλαθλοι βγήκαν στους δρόμους μετά την επικράτηση του Παναθηναϊκού στον τελικό επί της Ρεάλ Μαδρίτης για να πανηγυρίσουν τη μεγάλη νίκη της ομάδας τους.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Ο δήμαρχος, Χάρης Δούκας, με ανάρτησή του στο Twitter συνεχάρη την ομάδα του Εργκίν Αταμάν που επέστρεψε στην κορυφή της Ευρώπης ύστερα από 13 χρόνια.
«Μπράβο Παναθηναϊκέ Έκανες τα αδύνατα δυνατά! Μας έκανες περήφανους ξανά!» έγραψε χαρακτηριστικά.
Μπράβο Παναθηναϊκέ 🏀
Έκανες τα αδύνατα δυνατά!
Μας έκανες περήφανους ξανά!
☘️ 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆 pic.twitter.com/cHfD2g1OFt— Haris Doukas (@h_doukas) May 26, 2024