![Νέες χυδαιότητες Μπέου: «Σκουπίδια, πατσαβούρες, άπλυτοι – Εμένα με ξέρει όλη η Ελλάδα»](https://www.rosa.gr/wp-content/uploads/2023/10/5960886.jpg)
Νέες χυδαιολογίες εξαπέλυσε ο δήμαρχος Βόλου Αχιλλέας Μπέος, συνεχίζοντας ανενόχλητος τους απαξιωτικούς και υβριστικούς χαρακτηρισμούς και τις προσωπικές στοχοποιήσεις.
Ειδικότερα, αποκάλεσε σκουπίδια και πατσαβούρες τους δημοσιογράφους που ενημερώνουν τον κόσμο για τα προβλήματα με το πόσιμο νερό στην πόλη.
Ο Αχιλλέας Μπέος συνεχίζει απτόητος τις αισχρολογίες μετά την πανηγυρική του επανεκλογή στον δημαρχιακό θώκο, εξαπολύοντας ακόμα μια χυδαία επίθεση κατά όσων ενημερώνουν τους πολίτες για τα προβλήματα με το πόσιμο νερό μετά τις καταστροφικές κακοκαιρίες Daniel και Elias.
Σε τη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε σήμερα Δευτέρα (30/10) εξαπέλυσε σφοδρή επίθεση κατά της δημοσιογράφου κ. Τασοπούλου, λέγοντας μεταξύ άλλων:
«Σκουπίδια της δημοσιογραφίας, πατσαβούρες δημοσιογράφοι. Άπλυτοι. Ρε Τασοπούλου σε πειράζει το νερό που κόβεται στις 10-11, σε πειράζει; Μια φορά τον μήνα κάνεις μπάνιο μωρή.
Τι σε νοιάζει εσένα μωρή… Σε μένα κάνεις κακό; Εμένα με ξέρει όλη η Ελλάδα. Ντροπή σας. Να τους φτύνετε. Δυσφημίζετε την πόλη σας. Έφερα 2 νταλίκες ξίδι και τέλειωσε. Τουλάχιστον βουλώστε το».