ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

SHARE THIS

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ παρουσίασαν προβλήματα στην αμυντική και επιθετική τους λειτουργία χθες βράδυ απέναντι σε Λουντογκόρετς και Μποέμιαν αντίστοιχα και μπαίνουν σε περιπέτειες για την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση των προκριματικών σε Τσάμπιονς Λιγκ και UEFA Conference League.

Ο Ολυμπιακός χρειάζεται νίκη στον επαναληπτικό στη Βουλγαρία

Οι Πειραιώτες δεν κατάφεραν να κάνουν το 3/3 στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ και ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τη Λουντογκόρετς. Οι Βούλγαροι εμφανίστηκαν διαβασμένοι στο Φάληρο, εκμεταλλεύτηκε λάθη των γηπεδούχων και θα μπορούσαν να σκοράρουν κι άλλο γκολ, ειδικά στο τέλος του ματς. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν κάκιστοι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο ανέβασαν στροφές και εν τέλει έφτασαν στην ισοφάριση στο 87ο λεπτό.

Κατώτερος των περιστάσεων ο ΠΑΟΚ

Μπορεί οι Θεσσαλονικείς να ήταν θεωρητικά το φαβορί απέναντι στην ιρλανδική Μποέμιανς, ωστόσο αυτό δεν επαληθεύτηκε στον αγωνιστικό χώρο. Στο «Aviva Stadium» του Δουβλίνου, ο «Δικέφαλος του Βορρά» ηττήθηκε 2-1, θέτοντας σε άμεσο κίνδυνο το ευρωπαϊκό του μέλλον του μόλις από τον τρίτο προκριματικό γύρο του UEFA Conference League. Η ελληνική ομάδα καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ στην Τούμπα την άλλη Πέμπτη, με τον κίνδυνο να μείνει η Ελλάδα χωρίς ομάδα στην τρίτη τη τάξει ευρωπαϊκή διοργάνωση, μετά και τους αποκλεισμούς ΑΕΚ και Άρη στην προηγούμενο γύρο, να είναι ορατός.