![Ρ. Μακέδου: «Δύο χρόνια από τη μεταμόσχευση, απ’ όταν μια υπέροχη γυναίκα μου έσωσε τη ζωή»](https://www.rosa.gr/wp-content/uploads/2023/04/Snapinsta.app_296931605_770046244034101_7313696787521292848_n_1080.jpg)
Την ευγνωμοσύνη της για την γυναίκα που της έσωσε την ζωή δύο χρόνια πριν, την δότριά της, μοιράζεται με ανάρτησή της στα social media, η γυμνάστρια Ρεγγίνα Μακέδου που έχει μιλήσει ανοιχτά για τη γενναία μάχη της με την λευχαιμία.
Σύμφωνα με την ανάρτησή της, σήμερα συμπληρώνονται δύο χρόνια από την μεταμόσχευσή της, τότε που μία γυναίκα, η δότριά της, τής έσωσε τη ζωή.
Όπως έγραψε:
«Σήμερα κλείνω δύο χρόνια από την μεταμόσχευση! Δυο χρόνια που μια υπέροχη γυναίκα μου έσωσε τη ζωη! Η δότριά μου, ο άγγελός μου! Ποσό σ’ ευχαριστώ, πόσο να ήξερες. Θα σε γνωρίσω σύντομα! Δύο χρόνια πάλης σωματικής, πνευματικής και ψυχικής. Κάτι που δε βλέπετε πίσω από αυτό το χαμόγελο είναι οι ατέλειωτες ώρες κλάμα. Κουράστηκα! Αλλά Θεέ μου είμαι ακόμα εδώ. Όλοι οι αγαπημένοι άνθρωποι στην Στοργή στο Παπανικολάου όλοι σας, πόσο μα πόσο σας ευχαριστώ για όλα από την διευθύντρια μέχρι τις καθαρίστριες, όλους σας, όλους.
Ξέρω ότι θα με μαλώσει όμως εγώ το πιο μεγάλο ευχαριστώ θα το πω στον Ιωάννης Μπάτσης που δυο χρόνια είναι ο γιατρός που με βλέπει στα εξωτερικά, με ηρεμεί, με καθοδηγεί με εμψυχώνει με θεραπεύει!!! Μακάρι να ήταν όλοι οι γιατροί σαν εσάς!!!!
Ένα τεράστιο ευχαριστώ στους γονείς μου για όσα ποτέ κανείς δεν είδε για όλη την στήριξη και την υπομονή. Eνα τεράστιο ευχαριστώ σε εκείνους τους φίλους που είναι βράχοι δίπλα μου… στα νεύρα μου, στις ήττες μου , στις νίκες μου, στα ξεσπάσματα μου, στα κλάματα μου στα γέλια μου… και ένα ένα μικρό ευχαριστώ για όσους τόλμησαν να με κρίνουν η να με ρίξουν… με κάνατε ακόμα πιο δυνατή…
ΤΕΛΟΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ , μεγάλο ευχαριστώ στο ΟΡΑΜΑ ΕΛΠΙΔΑΣ για το τεραστιο έργο που κάνει και σώζει ζωές!!! Θα είμαι πάντα όπου με θέλετε εκεί!!!
2 ΧΡΟΝΙΑ !!!!! Ευχαριστώ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ «Μα εμείς τι και αν γεμίσαμε πληγές, βγήκαμε πάλι νικητές Γιαυτο να μην φοβάσαι πια…».
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Regina Makedou (@regina_makedou)